Valle Catholic extended its football season to the Class 1 state championship game, and was recognized by the media with seven all-state selections as released on Wednesday.

Four Warriors were chosen for the Class 1 First Team, each of whom excelled as two-way players while leading their squad to a 12-2 overall record.

Senior inside linebacker Brendan Meyer made 89 solo tackles among 134 total, including 26 for losses while also recording a pair of sacks.

Senior Dalton Kertz also shined defensively on the defensive side with 8 ½ sacks, but instead landed First Team status for his work at right tackle along the offensive line.

Junior Tyler Blum paced a talented group of receivers with exactly 1,000 yards on 55 catches, and scored 15 touchdowns for the Warriors.

Teammate Ryan Grein was second on the club with 807 receiving yards, and made an impact with 37 solo tackles and two interceptions as a First Team defensive back.

Among the Class 1 Second Team picks for the Warriors is defensive end Owen Schweigert, who notched 96 tackles, 12 sacks – two in the Show Me Bowl – and three fumble recoveries.

Carter Roth tallied 876 rushing plus 720 receiving yards for a combined 25 touchdowns at running back, and is joined on the Second Team by senior offensive lineman Garrett MacMillan.

Central reached the Class 3 quarterfinals for a sixth consecutive year, and picked up three all-state nods on the heels of a 12-1 season.

Junior tight end Will Hopkins was a big-play threat on either side of the ball, and was chosen First Team receiver with 904 yards and eight scores on 38 total catches.

Two Rebels earned Second Team distinction, as junior guard Tanner Guard became a reliable force to highlight the run blocking and pass protection in front of versatile quarterback Jace Bland.

Bland completed 63 percent of his passes for 2,259 yards and 20 touchdowns while throwing only four interceptions as an undisputed leader. He also ran for 717 yards and 14 scores.

Potosi junior Zach Haynes was solid in several facets, but his tremendous average 43.6 yards per attempt merited Class 3 First Team honors as a punter.

Ste. Genevieve defensive tackle Isaac Boyd is a Second Team member. He was voted top defensive lineman in the MAFC White Division, and recorded three sacks among 72 tackles.

In Class 4, North County senior right tackle Brenden McClure repeated his junior campaign by landing Second Team offensive line inclusion.

2017 Missouri Media All State Teams

Class 1

First Team

Offense

Position: Name, School, Year, Height, Weight

QB: Andrew Smith, Princeton, Sr., 6-2, 180

ATH: LaTroy Harper, Hamilton-Penney, Sr., 6-2 185

RB: Matthew Graham, Plattsburg, Sr., 5-9, 170

RB: Rylan Chrisman, Marceline, Sr., 5-9, 170

RB: Zach Osborn, Monroe City, Jr., 5-9, 146

R/E: Seth Kenagy, East Buchanan, Sr., 6-2, 155

R/E: Tyler Blum, Valle Catholic, Jr., 6-4, 186

R/E: Blaine Millburn, Princeton, Sr., 6-2, 190

OL: Tyler Trosper, Hamilton-Penney, Jr., 5-10, 245

OL: Alex Wilson, Monroe City, Sr., 6-0, 243

OL: Ben Miller, Westran, Jr., 6-3, 250

OL: Nathan Sayre, Marceline, Jr., 6-1, 230

OL: Dalton Kertz, Valle Catholic, Sr., 6-2, 240

K: Raul Reyes, Sarcoxie, Sr., 5-8, 225

Defense

DL: Ivory Winters, Hayti, Jr., 6-1, 205

DL: Max Hays, Monroe City, Soph., 6-2, 200

DL: Jonathon Saxbury, Monroe City, Jr., 6-1, 288

DL: Drew Dailey, Princeton, Sr., 6-1, 330

LB: Brendan Meyer, Valle Catholic, Sr., 6-1, 245

LB: Cole Pennewell, Monroe City, Sr., 6-0, 200

LB: Isaiah Estes, Fayette, Jr., 5-11, 205

LB: Kenney Pully, Hamilton-Penney, Sr., 5-11, 225

DB: Dawson Shively, Monroe City, Sr., 6-2, 170

DB: Ryan Grein, Valle Catholic, Jr., 6-2, 160

DB: Ethan Kilgore, East Buchanan, 10 6-5, 190

DB: Clayton Sweeten, Princeton, Sr., 5-10, 145

P: Gavin Davis, West Platte, Jr., 5-9, 160

Coach of the Year: David Kirby, Monroe City

Second Team

Offense

QB: Tyler Schottel, East Buchanan, Jr., 5-9, 135

ATH: Brock Wood, South Shelby, Jr., 6-0, 165

RB: Carter Roth, Valle Catholic, Jr., 5-9, 170

RB: Garrett Young, Thayer, Sr., 5-9, 165

RB: Derek Stephens, Lincoln, Sr., 6-3, 205

R/E: Levi Terrell, Marceline, Sr., 6-2, 155

R/E: Chris Evans, Westran, Sr., 6-3, 210

R/E: Conner Karl, East Buchanan, Sr., 5-11, 170

OL: Garrett MacMillan, Valle Catholic, Sr., 6-1, 259

OL: Anson Johnson, Adrian, Jr., 6-0, 260

OL: Dawson Russell, Thayer, Sr., 6-1, 215

OL: Michael Ryan, Monroe City, Sr., 6-5, 200

OL: Boog Chandler, Cass-Midway, Sr., 6-1, 240

K: Cullen Bruner, Marceline, Soph., 5-10 150

Defense

DL: Jake Boatwright, East Buchanan, Sr., 6-4, 250

DL: Trevor Ganaway, Marceline, Sr., 6-4, 370

DL: Owen Schweigert, Valle Catholic, Sr., 6-3, 196

DL: Garrett Trosper, Hamilton-Penney, Sr., 5-10, 255

LB: Dillon Brisbin, Wellington-Napoleon, Sr., 5-11, 170

LB: Breck Hancock, Paris, Sr., 6-1, 220

LB: Alex Young, Westran, Jr., 5-11, 185

LB: Cory Moubry, Knox County, Sr., 5-10, 210

DB: Tanner Coffman, Princeton, Sr., 5-9, 155

DB: Chris Comerford, Sarcoxie, Sr., 5-9, 165

DB: Trey Shannon, Wellington-Napoleon, Jr., 6-1, 170

DB: Jay Moore, Hayti, Sr., 5-9, 155

P: Jayme McGowan, Windsor, Jr., 5-11, 160

Class 2

First Team

Offense

Position: Name, School, Year, Height, Weight

QB: Isaiah Williams, Trinity, Jr., 5-10, 160

ATH: Kinser Madison, Lafayette County, Sr., 6-1, 205

RB: Adam Reno, North Callaway, Sr., 6-0, 215

RB: Tray Stevenson, Malden, Sr., 5-10, 205

RB: Canaan Brooks, Lutheran North, Sr., 5-11, 205

R/E: Chase Looney, Lafayette County, Sr., 6-2, 245

R/E: Jameson Williams, Cardinal Ritter, Jr., 6-2, 175

R/E: Marcus Washington, Trinity, Jr., 6-2, 170

OL: Cliff Mason, Lafayette County, Sr., 5-8, 275

OL: Ira Henry, Trinity, Soph., 6-5, 320

OL: Jack Buford, Lutheran North, Jr., 6-5, 305

OL: Seth Fullerton, Lamar, Sr., 6-2, 220

OL: Caleb Gouge, Lamar, Jr., 6-5, 305

K: Noah Mencer, Palmyra, Sr., 5-11, 165

Defense

DL: Cooper Lucas, Lamar, Sr., 5-10, 215

DL: TW Ayers, Lamar, Sr., 6-2, 240

DL: Ronnie Perkins, Lutheran North, Sr., 6-4, 260

DL: J.J. McCoy, Lafayette County, Sr., 6-3, 235

LB: Elijah Thirkield, Lafayette County, Sr., 5-11, 205

LB: Shammond Cooper, Trinity, Jr., 6-2, 190

LB: Devin Ruffin, Lutheran North, Sr., 6-0, 225

LB: Travis Bailey, Lamar, Jr., 6-2, 210

DB: Kaiden Davenport, Centralia, Sr., 5-8, 176

DB: Jared Phillips, Cardinal Ritter, Sr., 5-10, 175

DB: Trenton Rankin, Lafayette County, Sr., 5-9, 165

DB: Nathaniel Bentrup, St. Joseph LeBlond, Sr 6-1, 173

P: Zack Rarick, Jefferson, Sr., 5-9, 165

Coach of the Year: Scott Bailey, Lamar

Second Team

Offense

QB: Robert Hunter, Tolton, Jr., 6-5, 190

ATH: Koel Orchard, Mtn. View-Liberty, Sr., 6-0, 170

RB: Kevin Edwards, Macon, Jr., 5-6 160

RB: Q’nairies Anderson, Charleston, Jr., 5-11, 180

RB: Donovan Marshall, Lutheran North, Sr., 6-0, 190

R/E: Nick Beckett, Tolton, Sr., 6-0, 180

R/E: Isaac Mauldin, Fair Grove, Sr., 5-10, 175

R/E: Bryce Strawn, Caruthersville, Sr., 6-2, 195

OL: Payton Wallace, Lexington, Jr., 6-1, 255

OL: Ryan Wilson, University Academy, Sr., 6-3, 275

OL: Shane Levett, Macon, Sr., 6-1, 200

OL: Kyle Golbricht, Clark County, Jr., 6-2, 275

OL: Jackson Wilson, Malden, Sr., 6-1, 237

K: Tim Branneky, Lutheran North, Sr., 6-0, 180

Defense

DL: Mason Owen, Trenton, Sr., 6-0, 225

DL: D'Vion Harris, Lutheran North, Jr., 6-2, 215

DL: Jack Hunziker, Clark County, Sr., 6-2 250

DL: Jeffrey Smoot, Macon, Sr., 6-1, 251

LB: Mason Gash, Lafayette County, Soph., 6-0, 190

LB: Jordan Delashmutt, North Callaway, Jr., 5-11, 204

LB: Jeremy Tucker, Charleston, Sr., 6-3, 215

LB: Peyton Plunkett, Palmyra, Sr., 6-2, 205

DB: Carter Otwell, Mountain Grove, Sr., 6-2, 185

DB: Braxden Neil, Palmyra, Sr., 6-3, 185

DB: Zeb Riney, Clark County, Sr., 5-10, 155

DB: Isaac Trice, Trinity, Jr., 5-9, 155

P: Cade Hicks, Macon, Sr., 6-4, 160

Class 3

First Team

Offense

QB: Nolan Hair, Blair Oaks, Jr., 5-10, 180

ATH: Amaun Ryan, Center, Sr., 6-1, 175

RB: Jeremiah Wilson, Center, Sr., 6-2, 205

RB: Cody Schrader, Lutheran South, Sr., 5-10, 215

RB: Eli Dowis, Maryville, Jr., 6-3, 175

R/E: Will Hopkins, Park Hills Central, Jr., 6-0, 170

R/E: RJ Benkelman, Lutheran South, Sr., 6-2, 190

R/E: Ben Thomas, Blair Oaks, Jr., 5-8, 165

OL: Sidney Gates, Center, Sr., 6-2, 280

OL: Jalen Sundell, Maryville, Sr., 6-6, 260

OL: Jacob Search, Maryville, Sr., 6-0, 220

OL: Walker Graves, Chillicothe, Sr., 6-2, 305

OL: Riley Pope, Eldon, Sr., 6-3, 265

K: Parker Boyce, Southern Boone, Jr., 5-11, 170

Defense

DL: Terrese Aaron, Mexico, Sr., 6-0, 270

DL: Tyler Curd, Oak Grove, Jr., 5-10, 236

DL: Averyon West, McCluer South-Berkeley, Sr., 6-5, 315

DL: Cayden Heisner, Mt Vernon, Sr., 6-1, 200

LB: Mac Bowers, Richmond, Sr., 6-0, 217

LB: Brady Atwell, Maryville, Sr., 6-2, 175

LB: Will Boswell, Mt. Vernon, Jr., 6-0, 210

LB: John Lillig, St. Pius X (KC), Sr., 6-2, 225

DB: Brett Shaffer, Chillicothe, Sr., 6-1, 175

DB: Trevon Alexander, Richmond, Sr., 6-2, 190

DB: Braydan Pritchett, Blair Oaks, Jr., 5-11, 175

DB: Sam Stichnote, Southern Boone, Jr., 6-2, 175

P: Zach Haynes, Potosi, Jr., 6-1, 170

Coach of the Year: Matt Webb, Maryville

Second Team

Offense

QB: Vito Orlando, Lutheran South, Jr., 6-2, 190

ATH: Jace Bland, Park Hills Central, Sr., 6-2, 220

RB: Josh Kille, Chillicothe, Sr., 5-8, 211

RB: Isaiah Merida, Eldon, Sr., 6-0, 180

RB: Kelly Newton, Reeds Spring, Sr., 5-10, 176

R/E: Daveon Trust, McCluer South-Berkeley, Sr., 6-3, 190

R/E: Grant Conway, St. James, Jr., 6-1, 165

R/E: Eliyh D'Obron, Odessa, Soph., 6-2, 170

OL: Tanner Friend, Park Hills Central, Jr., 5-11, 215

OL: JT Taylor, Lutheran South, Soph., 6-3, 290

OL: Justin Cobb, Blair Oaks, Sr., 6-2, 210

OL: Coy Butterworth, Monett, Sr., 6-3, 240

OL: Jordan Jenkins, McCluer South-Berkeley, Sr., 5-11, 305

K: Jayden Buttram, Mt. Vernon, Sr., 5-11, 170

Defense

DL: Isaac Boyd, Ste. Genevieve, Jr., 5-8, 244

DL: Julian Rangel, Center, Soph., 6-1, 295

DL: Lorenzo Phillips, McCluer South-Berkeley, Sr., 5-11, 165

DL: Nick Wilson, St. James, Sr., 6-3, 185

LB: Tyler Houchin, Maryville, Jr., 6-0, 210

LB: Darrell Bailey, Hogan Prep Academy, Sr., 6-0, 215

LB: Isaiah Henders, Center, Jr., 6-2, 185

LB: Keshon Spraggins, Lutheran South, Sr., 6-3, 240

DB: Tate Oglesby, Maryville, Soph., 6-1, 175

DB: Tyson Riley, Springfield Catholic, Jr., 6-2, 200

DB: Cameron Holman, Mexico, Sr., 6-0, 175

DB: Andrew Montemayor, Mt.Vernon, Sr., 5-11, 165

P: Jack Willard, Chillicothe, Sr., 6-0, 165

Class 4

First Team

Offense

QB: Tanner Clarkson, Platte County, Sr., 6-2, 195

ATH: Jordan Jackson, Ladue, Sr., 5-9, 155

RB: Aaron Harris, Cape Central, Sr., 6-0, 215

RB: Durand Henderson, Webb City, Jr., 6-1, 180

RB: Rayquion Weston, Carl Junction, Jr., 5-11, 190

R/E: Jonathon Watts, Platte County, Sr., 6-5, 195

R/E: Devin Richardson, Platte County, Sr., 5-10, 175

R/E: Blaize Klossner, Rolla, Jr., 5-10, 160

OL: Landon Bebee, Webb City, Sr., 6-3, 290

OL: Alex Updike, Kearney, Sr., 6-5, 260

OL: Johnathan Chapman, Moberly, Sr., 6-0, 230

OL: Michael Thompson, Parkway North, Sr., 6-4, 315

OL: Taylor Howard, Carl Junction, Sr., 6-1, 245

K: Parker Lacina, Platte County, Sr., 6-0, 190

Defense

DL: Michael Smith, Platte County, Sr., 6-0, 235

DL: Jaylen Sykes, Ladue, Sr., 6-6, 345

DL: Elijah Robinson, Webb City, Sr., 6-2, 190

DL: Zeke Wall, Carl Junction, Sr., 6-0, 275

LB: Ben Heimann, Moberly, Sr., 5-9, 185

LB: BJ Buchanan, Ladue, Sr., 6-0, 200

LB: Dakota Schmidt, Platte County, Sr., 6-0, 195

LB: Jordon Rogers, Webb City, Sr., 5-11, 190

DB: Diego Bernard, St. Joseph Lafayette, Sr., 6-0, 170

DB: Alex Gaskill, Webb City, Jr., 6-1, 175

DB: DeAndre Campbell, Parkway Central, Sr., 6-1, 205

DB: Jalani Williams, Parkway North, Jr., 6-2, 170

P: Nick Gelina, Moberly, Sr., 6-0, 180

Coach of the Year: Mike Tarpey, Ladue

Second Team

Offense

QB: Josh Pritchett, Rolla, Sr., 6-4, 175

ATH: Ben Watson, Fort Zumwalt East, Jr., 5-11, 180

RB: Brayden Lidgard, West Plains, Soph., 5-8, 160

RB: Michael Keller, Hillsboro, Sr., 5-9, 160

RB: Andrew Hunt, Ladue, Jr., 5-11, 180

R/E: Dale Chesson, Ladue, Jr., 6-0, 180

R/E: Gunnar Carpenter, Kearney, Sr., 6-1, 165

R/E: Arther Green, Parkway Central, Sr., 6-3, 190

OL: Tyren Clark, Raytown South, Sr., 6-6, 300

OL: Zach Bodway, Hillsboro, Sr., 5-10, 190

OL: Brenden McClure, North County, Sr., 6-6, 250

OL: Grant Fowler, Webb City, Sr., 6-1, 240

OL: Nick Wortham, Fort Zumwalt East, Sr., 6-1, 305

K: PJ Hensley, Ladue, Sr., 5-10, 195

Defense

DL: Cam Meeks, Ladue, Sr., 6-3, 225

DL: Nick Kruse, Harrisonville, Sr., 6-0, 228

DL: Cartez Crook-Jones, Grandview, Sr., 6-5, 240

DL: Julian McBride, Cape Central, Soph., 6-2, 245

LB: Kobe Cummings, Platte County, Sr., 6-0, 195

LB: Javis Berlin, Webb City, Sr., 6-0, 205

LB: Jacob Perez, Smithville, Sr., 6-1, 220

LB: Matthew Sinnot, St. Francis Borgia, Sr., 5-11, 185

DB: Chris Broeder, St. Francis Borgia, Sr., 6-0, 175

DB: Nate Moore, Parkway Central, Sr., 5-10, 150

DB: Lane Jett, West Plains, Jr., 5-10, 170

DB: JP Post, Platte County, Sr., 5-9, 145

P: Brady Monks, Kearney, Sr., 6-2, 165

Class 5

First Team

Offense

QB: Kaleb Eleby, Pattonville, Sr., 6-1, 205

ATH: John Raybourn, Staley, Sr., 6-2, 187

RB: Robert Rawie, Liberty, Sr., 6-0, 185

RB: Clyde Price, North Kansas City, Jr., 6-0, 210

RB: Kyren Williams, Vianney, Jr., 5-10, 190

R/E: Dominic Gicinto, Raytown, Sr., 5-10, 180

R/E: J.D. Benbow, Staley, Sr., 6-3, 225

R/E: Charles Shelton IV, Pattonville, Sr., 5-10, 155

OL: Ben Becker, Park Hill South, Sr., 6-5, 285

OL: Caron Coleman, Pattonville, Sr., 6-2, 290

OL: Marcus Greer, Chaminade, Sr., 6-3, 305

OL: Trevor Blankenship, Staley, Sr., 6-1, 240

OL: Jackson Pfender, Staley, Jr., 6-3, 291

K: Brady Pohl, Liberty North, Jr., 6-1, 190

Defense

DL: Zach Elam, Staley, Sr., 6-4, 227

DL: Tyler Miller, Staley, Sr., 6-4, 248

DL: Daniel Carson, William Chrisman, Sr., 6-5, 270

DL: Qadry Taalib, Vianney, Sr., 5-9, 220

LB: Mason Middleton, Fort Osage, Sr., 5-9, 165

LB: Dakari Streeter, Pattonville, Sr., 6-2, 230

LB: Tre Morris, Battle, Sr., 5-10, 195

LB: Donovan Prott, Pattonville, Jr., 5-8, 205

DB: David Ellison Jr., Pattonville, Sr., 5-10, 185

DB: Adrian Kenney, Battle, Sr., 5-11, 165

DB: Antionne Nunn, Belton, Jr., 5-10, 175

DB: Joe Barnes, Liberty, Sr., 5-8, 175

P: Thomas Henrichs, Liberty, Sr., 6-5, 205

Coach of the Year: Phil Lite, Staley

Second Team

Offense

QB: Alex Huston, Glendale, Sr., 6-1, 185

ATH: Cooper Callis, Jackson, Sr., 6-2, 195

RB: Cole Mueller, Holt, Sr., 6-1, 182

RB: John Berry, Lebanon, Sr., 5-11, 210

RB: Blake Delacruz, Parkview, Jr., 5-7, 165

R/E: Drey Tyler, Battle, Sr., 5-8, 165

R/E: Arkell Smith, Carthage, Sr. 6-2, 180

R/E: Jordan Kent, Jackson, Jr., 5-11, 165

OL: Trevor Olson, Ft. Zumwalt North, Sr., 6-1, 285

OL: Jan Salmon, Fort Osage, Sr., 6-3, 340

OL: Owen Leible, Jackson, Sr., 6-2, 285

OL: Brad Papez, Timberland, Sr., 6-6, 265

OL: Bobby Lawrence, St. Joseph Central, Sr., 6-7, 300

K: Brayden Swearingin, Willard, Sr., 6-2, 175

Defense

DL: Brayden Swope, Liberty, Sr., 6-4, 270

DL: Ikenna Enechukwu, Ruskin, Sr., 6-4, 240

DL: Otto Ulberg, Fort Osage, Sr., 6-3, 275

DL: Kader Ndiaye, Ft. Zumwalt North, Sr., 6-2, 295

LB: Jordan Guilfoy, Vianney, Sr., 6-1, 200

LB: Jaylin Vaughn, Ft. Zumwalt North, Jr., 6-0, 240

LB: Robby Blanchard, Staley, Sr., 6-2, 227

LB: Colton Winder, Carthage, Jr., 6-2, 205

DB: Blake Murphy, Fort Osage, Jr., 5-9, 166

DB: Kelvyn Mason, William Chrisman, Jr., 6-1, 165

DB: Dijion Walls, Hazelwood East, Sr., 6-1, 185

DB: Ty Glendenning, Lebanon, Jr., 6-1, 180

P: Jake Wilson, Staley, Jr., 6-0, 190

Class 6

First Team

Offense

QB: Brett Gabbert, CBC, Jr., 6-0, 190

ATH: Mann McGruder, Ritenour, Sr., 6-1, 195

RB: Hassan Haskins, Eureka, Sr., 6-2, 210

RB: Phillip Brooks, Lee's Summit West, Sr., 5-9, 175

RB: Bryan Bradford, CBC, Jr., 6-0, 210

R/E: Ronnie Bell, Park Hill, Sr., 6-0, 170

R/E: Cameron Brown, CBC, Sr., 6-1, 175

R/E: David Grenia, Lindbergh, Sr., 6-3, 173

OL: Conrad Rowley, Blue Springs, Jr., 6-4, 270

OL: TJ Kennedy, Lee’s Summit, Sr., 6-6, 320

OL: Kobe Brandt, Rock Bridge, Sr., 6-6, 300

OL: Brendan Schlittler, Eureka, Sr., 6-5, 300

OL: Ben Stater, CBC, Jr., 6-4, 310

K: Nathan Rockwell, Blue Springs South, Sr., 5-9, 160

Defense

DL: Daniel Parker, Blue Springs, Sr., 6-3, 250

DL: Khristian Boyd, Blue Springs, Sr., 6-4, 340

DL: Jacob Sykes, Rockhurst, Sr., 6-4, 262

DL: Logan Wells, Lindbergh, Sr., 6-4, 230

LB: Theo Price, Lindbergh, Sr., 5-11, 190

LB: Brighton Ramirez, Park Hill, Sr., 6-2, 230

LB: Caleb Marquez, Blue Springs, Sr., 6-3, 240

LB: Jaden Brown, CBC, Jr., 6-0, 205

DB: Malik Billingsley, CBC, Jr., 5-8, 160

DB: Lonnell Boyd Jr., CBC, Sr., 5-8, 170

DB: Mario Goodrich, Lee's Summit West, Sr., 6-2, 185

DB: Devin Haney, Park Hill, Sr., 6-3, 175

DB: Dallas Craddieth, Hazelwood Central, Sr., 6-0, 190

P: Jack Zgiet, Ritenour, Sr., 6-0, 175

Coach of the Year: Scott Pingel, CBC

Second Team

Offense

QB: Billy Maples, Park Hill, Sr., 6-3, 220

ATH Jake Verschoore, Ft. Zumwalt West, Sr., 5-10, 202

RB: Dorian Clayton, Park Hill, Sr., 5-10, 215

RB: Nate Peat, Rock Bridge, Jr., 5-9, 180

RB: Brady McCanles, Rockhurst, Sr., 6-0, 191

R/E: Tre Wheaton, Blue Springs, Sr., 6-1, 175

R/E: Marquis Majors, Fort Zumwalt West, Sr., 6-0, 175

R/E: Rico Payton, Lindbergh, Sr., 6-1, 175

OL: Joe Glazer, Rockhurst, Sr., 6-2, 240

OL: Brady Feeny, CBC, Soph., 6-5, 280

OL: Blake Rogenhofer, Ritenour, Sr., 6-4, 285

OL: Zach Starforth, Raymore-Peculiar, Sr., 6-6, 305

OL: Robert Greco, Hazelwood Central, Sr., 6-2, 260

K: Tom Burke, Eureka, Sr., 6-2, 180

Defense

DL: Brendan Carter, Eureka, Sr., 5-10, 215

DL: Faze Thomas, CBC, Jr., 6-6, 300

DL: Arvell Ferguson Jr., Kirkwood, Jr., 6-4, 215

DL: Don Hammers, Rock Bridge, Sr., 5-11, 235

LB: Austin Stuller, Blue Springs, Jr., 6-1, 225

LB: Tyriek Lewis, Kirkwood, Sr., 5-11, 205

LB: Ben Hunnius, Eureka, Sr., 6-1, 210

LB: Bryson Clayton, Rock Bridge, Sr., 6-4, 215

DB: Azaiah Bello, Blue Springs, Sr., 6-2, 215

DB: Cole Elwood, Fox, Jr., 6-0, 175

DB: Jake Malven, Lafayette, Sr., 6-0, 185

DB: Michael Muelberger, Blue Springs South, Sr., 6-1, 185

P: Josh Dodge, Blue Springs, Sr., 6-0, 175

0
0
0
0
0

Load comments