Media all-state football includes 13 local players
Valle Catholic extended its football season to the Class 1 state championship game, and was recognized by the media with seven all-state selections as released on Wednesday.
Four Warriors were chosen for the Class 1 First Team, each of whom excelled as two-way players while leading their squad to a 12-2 overall record.
Senior inside linebacker Brendan Meyer made 89 solo tackles among 134 total, including 26 for losses while also recording a pair of sacks.
Senior Dalton Kertz also shined defensively on the defensive side with 8 ½ sacks, but instead landed First Team status for his work at right tackle along the offensive line.
Junior Tyler Blum paced a talented group of receivers with exactly 1,000 yards on 55 catches, and scored 15 touchdowns for the Warriors.
Teammate Ryan Grein was second on the club with 807 receiving yards, and made an impact with 37 solo tackles and two interceptions as a First Team defensive back.
Among the Class 1 Second Team picks for the Warriors is defensive end Owen Schweigert, who notched 96 tackles, 12 sacks – two in the Show Me Bowl – and three fumble recoveries.
Carter Roth tallied 876 rushing plus 720 receiving yards for a combined 25 touchdowns at running back, and is joined on the Second Team by senior offensive lineman Garrett MacMillan.
Central reached the Class 3 quarterfinals for a sixth consecutive year, and picked up three all-state nods on the heels of a 12-1 season.
Junior tight end Will Hopkins was a big-play threat on either side of the ball, and was chosen First Team receiver with 904 yards and eight scores on 38 total catches.
Two Rebels earned Second Team distinction, as junior guard Tanner Friend became a reliable force to highlight the run blocking and pass protection in front of versatile quarterback Jace Bland.
Bland completed 63 percent of his passes for 2,259 yards and 20 touchdowns while throwing only four interceptions as an undisputed leader. He also ran for 717 yards and 14 scores.
Potosi junior Zach Haynes was solid in several facets, but his tremendous average 43.6 yards per attempt merited Class 3 First Team honors as a punter.
Ste. Genevieve defensive tackle Isaac Boyd is a Second Team member. He was voted top defensive lineman in the MAFC White Division, and recorded three sacks among 72 tackles.
In Class 4, North County senior right tackle Brenden McClure repeated his junior campaign by landing Second Team offensive line inclusion.
2017 Missouri Media All State Teams
Class 1
First Team
Offense
Position: Name, School, Year, Height, Weight
QB: Andrew Smith, Princeton, Sr., 6-2, 180
ATH: LaTroy Harper, Hamilton-Penney, Sr., 6-2 185
RB: Matthew Graham, Plattsburg, Sr., 5-9, 170
RB: Rylan Chrisman, Marceline, Sr., 5-9, 170
RB: Zach Osborn, Monroe City, Jr., 5-9, 146
R/E: Seth Kenagy, East Buchanan, Sr., 6-2, 155
R/E: Tyler Blum, Valle Catholic, Jr., 6-4, 186
R/E: Blaine Millburn, Princeton, Sr., 6-2, 190
OL: Tyler Trosper, Hamilton-Penney, Jr., 5-10, 245
OL: Alex Wilson, Monroe City, Sr., 6-0, 243
OL: Ben Miller, Westran, Jr., 6-3, 250
OL: Nathan Sayre, Marceline, Jr., 6-1, 230
OL: Dalton Kertz, Valle Catholic, Sr., 6-2, 240
K: Raul Reyes, Sarcoxie, Sr., 5-8, 225
Defense
DL: Ivory Winters, Hayti, Jr., 6-1, 205
DL: Max Hays, Monroe City, Soph., 6-2, 200
DL: Jonathon Saxbury, Monroe City, Jr., 6-1, 288
DL: Drew Dailey, Princeton, Sr., 6-1, 330
LB: Brendan Meyer, Valle Catholic, Sr., 6-1, 245
LB: Cole Pennewell, Monroe City, Sr., 6-0, 200
LB: Isaiah Estes, Fayette, Jr., 5-11, 205
LB: Kenney Pully, Hamilton-Penney, Sr., 5-11, 225
DB: Dawson Shively, Monroe City, Sr., 6-2, 170
DB: Ryan Grein, Valle Catholic, Jr., 6-2, 160
DB: Ethan Kilgore, East Buchanan, 10 6-5, 190
DB: Clayton Sweeten, Princeton, Sr., 5-10, 145
P: Gavin Davis, West Platte, Jr., 5-9, 160
Coach of the Year: David Kirby, Monroe City
Second Team
Offense
QB: Tyler Schottel, East Buchanan, Jr., 5-9, 135
ATH: Brock Wood, South Shelby, Jr., 6-0, 165
RB: Carter Roth, Valle Catholic, Jr., 5-9, 170
RB: Garrett Young, Thayer, Sr., 5-9, 165
RB: Derek Stephens, Lincoln, Sr., 6-3, 205
R/E: Levi Terrell, Marceline, Sr., 6-2, 155
R/E: Chris Evans, Westran, Sr., 6-3, 210
R/E: Conner Karl, East Buchanan, Sr., 5-11, 170
OL: Garrett MacMillan, Valle Catholic, Sr., 6-1, 259
OL: Anson Johnson, Adrian, Jr., 6-0, 260
OL: Dawson Russell, Thayer, Sr., 6-1, 215
OL: Michael Ryan, Monroe City, Sr., 6-5, 200
OL: Boog Chandler, Cass-Midway, Sr., 6-1, 240
K: Cullen Bruner, Marceline, Soph., 5-10 150
Defense
DL: Jake Boatwright, East Buchanan, Sr., 6-4, 250
DL: Trevor Ganaway, Marceline, Sr., 6-4, 370
DL: Owen Schweigert, Valle Catholic, Sr., 6-3, 196
DL: Garrett Trosper, Hamilton-Penney, Sr., 5-10, 255
LB: Dillon Brisbin, Wellington-Napoleon, Sr., 5-11, 170
LB: Breck Hancock, Paris, Sr., 6-1, 220
LB: Alex Young, Westran, Jr., 5-11, 185
LB: Cory Moubry, Knox County, Sr., 5-10, 210
DB: Tanner Coffman, Princeton, Sr., 5-9, 155
DB: Chris Comerford, Sarcoxie, Sr., 5-9, 165
DB: Trey Shannon, Wellington-Napoleon, Jr., 6-1, 170
DB: Jay Moore, Hayti, Sr., 5-9, 155
P: Jayme McGowan, Windsor, Jr., 5-11, 160
Class 2
First Team
Offense
Position: Name, School, Year, Height, Weight
QB: Isaiah Williams, Trinity, Jr., 5-10, 160
ATH: Kinser Madison, Lafayette County, Sr., 6-1, 205
RB: Adam Reno, North Callaway, Sr., 6-0, 215
RB: Tray Stevenson, Malden, Sr., 5-10, 205
RB: Canaan Brooks, Lutheran North, Sr., 5-11, 205
R/E: Chase Looney, Lafayette County, Sr., 6-2, 245
R/E: Jameson Williams, Cardinal Ritter, Jr., 6-2, 175
R/E: Marcus Washington, Trinity, Jr., 6-2, 170
OL: Cliff Mason, Lafayette County, Sr., 5-8, 275
OL: Ira Henry, Trinity, Soph., 6-5, 320
OL: Jack Buford, Lutheran North, Jr., 6-5, 305
OL: Seth Fullerton, Lamar, Sr., 6-2, 220
OL: Caleb Gouge, Lamar, Jr., 6-5, 305
K: Noah Mencer, Palmyra, Sr., 5-11, 165
Defense
DL: Cooper Lucas, Lamar, Sr., 5-10, 215
DL: TW Ayers, Lamar, Sr., 6-2, 240
DL: Ronnie Perkins, Lutheran North, Sr., 6-4, 260
DL: J.J. McCoy, Lafayette County, Sr., 6-3, 235
LB: Elijah Thirkield, Lafayette County, Sr., 5-11, 205
LB: Shammond Cooper, Trinity, Jr., 6-2, 190
LB: Devin Ruffin, Lutheran North, Sr., 6-0, 225
LB: Travis Bailey, Lamar, Jr., 6-2, 210
DB: Kaiden Davenport, Centralia, Sr., 5-8, 176
DB: Jared Phillips, Cardinal Ritter, Sr., 5-10, 175
DB: Trenton Rankin, Lafayette County, Sr., 5-9, 165
DB: Nathaniel Bentrup, St. Joseph LeBlond, Sr 6-1, 173
P: Zack Rarick, Jefferson, Sr., 5-9, 165
Coach of the Year: Scott Bailey, Lamar
Second Team
Offense
QB: Robert Hunter, Tolton, Jr., 6-5, 190
ATH: Koel Orchard, Mtn. View-Liberty, Sr., 6-0, 170
RB: Kevin Edwards, Macon, Jr., 5-6 160
RB: Q’nairies Anderson, Charleston, Jr., 5-11, 180
RB: Donovan Marshall, Lutheran North, Sr., 6-0, 190
R/E: Nick Beckett, Tolton, Sr., 6-0, 180
R/E: Isaac Mauldin, Fair Grove, Sr., 5-10, 175
R/E: Bryce Strawn, Caruthersville, Sr., 6-2, 195
OL: Payton Wallace, Lexington, Jr., 6-1, 255
OL: Ryan Wilson, University Academy, Sr., 6-3, 275
OL: Shane Levett, Macon, Sr., 6-1, 200
OL: Kyle Golbricht, Clark County, Jr., 6-2, 275
OL: Jackson Wilson, Malden, Sr., 6-1, 237
K: Tim Branneky, Lutheran North, Sr., 6-0, 180
Defense
DL: Mason Owen, Trenton, Sr., 6-0, 225
DL: D’Vion Harris, Lutheran North, Jr., 6-2, 215
DL: Jack Hunziker, Clark County, Sr., 6-2 250
DL: Jeffrey Smoot, Macon, Sr., 6-1, 251
LB: Mason Gash, Lafayette County, Soph., 6-0, 190
LB: Jordan Delashmutt, North Callaway, Jr., 5-11, 204
LB: Jeremy Tucker, Charleston, Sr., 6-3, 215
LB: Peyton Plunkett, Palmyra, Sr., 6-2, 205
DB: Carter Otwell, Mountain Grove, Sr., 6-2, 185
DB: Braxden Neil, Palmyra, Sr., 6-3, 185
DB: Zeb Riney, Clark County, Sr., 5-10, 155
DB: Isaac Trice, Trinity, Jr., 5-9, 155
P: Cade Hicks, Macon, Sr., 6-4, 160
Class 3
First Team
Offense
QB: Nolan Hair, Blair Oaks, Jr., 5-10, 180
ATH: Amaun Ryan, Center, Sr., 6-1, 175
RB: Jeremiah Wilson, Center, Sr., 6-2, 205
RB: Cody Schrader, Lutheran South, Sr., 5-10, 215
RB: Eli Dowis, Maryville, Jr., 6-3, 175
R/E: Will Hopkins, Park Hills Central, Jr., 6-0, 170
R/E: RJ Benkelman, Lutheran South, Sr., 6-2, 190
R/E: Ben Thomas, Blair Oaks, Jr., 5-8, 165
OL: Sidney Gates, Center, Sr., 6-2, 280
OL: Jalen Sundell, Maryville, Sr., 6-6, 260
OL: Jacob Search, Maryville, Sr., 6-0, 220
OL: Walker Graves, Chillicothe, Sr., 6-2, 305
OL: Riley Pope, Eldon, Sr., 6-3, 265
K: Parker Boyce, Southern Boone, Jr., 5-11, 170
Defense
DL: Terrese Aaron, Mexico, Sr., 6-0, 270
DL: Tyler Curd, Oak Grove, Jr., 5-10, 236
DL: Averyon West, McCluer South-Berkeley, Sr., 6-5, 315
DL: Cayden Heisner, Mt Vernon, Sr., 6-1, 200
LB: Mac Bowers, Richmond, Sr., 6-0, 217
LB: Brady Atwell, Maryville, Sr., 6-2, 175
LB: Will Boswell, Mt. Vernon, Jr., 6-0, 210
LB: John Lillig, St. Pius X (KC), Sr., 6-2, 225
DB: Brett Shaffer, Chillicothe, Sr., 6-1, 175
DB: Trevon Alexander, Richmond, Sr., 6-2, 190
DB: Braydan Pritchett, Blair Oaks, Jr., 5-11, 175
DB: Sam Stichnote, Southern Boone, Jr., 6-2, 175
P: Zach Haynes, Potosi, Jr., 6-1, 170
Coach of the Year: Matt Webb, Maryville
Second Team
Offense
QB: Vito Orlando, Lutheran South, Jr., 6-2, 190
ATH: Jace Bland, Park Hills Central, Sr., 6-2, 220
RB: Josh Kille, Chillicothe, Sr., 5-8, 211
RB: Isaiah Merida, Eldon, Sr., 6-0, 180
RB: Kelly Newton, Reeds Spring, Sr., 5-10, 176
R/E: Daveon Trust, McCluer South-Berkeley, Sr., 6-3, 190
R/E: Grant Conway, St. James, Jr., 6-1, 165
R/E: Eliyh D’Obron, Odessa, Soph., 6-2, 170
OL: Tanner Friend, Park Hills Central, Jr., 5-11, 215
OL: JT Taylor, Lutheran South, Soph., 6-3, 290
OL: Justin Cobb, Blair Oaks, Sr., 6-2, 210
OL: Coy Butterworth, Monett, Sr., 6-3, 240
OL: Jordan Jenkins, McCluer South-Berkeley, Sr., 5-11, 305
K: Jayden Buttram, Mt. Vernon, Sr., 5-11, 170
Defense
DL: Isaac Boyd, Ste. Genevieve, Jr., 5-8, 244
DL: Julian Rangel, Center, Soph., 6-1, 295
DL: Lorenzo Phillips, McCluer South-Berkeley, Sr., 5-11, 165
DL: Nick Wilson, St. James, Sr., 6-3, 185
LB: Tyler Houchin, Maryville, Jr., 6-0, 210
LB: Darrell Bailey, Hogan Prep Academy, Sr., 6-0, 215
LB: Isaiah Henders, Center, Jr., 6-2, 185
LB: Keshon Spraggins, Lutheran South, Sr., 6-3, 240
DB: Tate Oglesby, Maryville, Soph., 6-1, 175
DB: Tyson Riley, Springfield Catholic, Jr., 6-2, 200
DB: Cameron Holman, Mexico, Sr., 6-0, 175
DB: Andrew Montemayor, Mt.Vernon, Sr., 5-11, 165
P: Jack Willard, Chillicothe, Sr., 6-0, 165
Class 4
First Team
Offense
QB: Tanner Clarkson, Platte County, Sr., 6-2, 195
ATH: Jordan Jackson, Ladue, Sr., 5-9, 155
RB: Aaron Harris, Cape Central, Sr., 6-0, 215
RB: Durand Henderson, Webb City, Jr., 6-1, 180
RB: Rayquion Weston, Carl Junction, Jr., 5-11, 190
R/E: Jonathon Watts, Platte County, Sr., 6-5, 195
R/E: Devin Richardson, Platte County, Sr., 5-10, 175
R/E: Blaize Klossner, Rolla, Jr., 5-10, 160
OL: Landon Bebee, Webb City, Sr., 6-3, 290
OL: Alex Updike, Kearney, Sr., 6-5, 260
OL: Johnathan Chapman, Moberly, Sr., 6-0, 230
OL: Michael Thompson, Parkway North, Sr., 6-4, 315
OL: Taylor Howard, Carl Junction, Sr., 6-1, 245
K: Parker Lacina, Platte County, Sr., 6-0, 190
Defense
DL: Michael Smith, Platte County, Sr., 6-0, 235
DL: Jaylen Sykes, Ladue, Sr., 6-6, 345
DL: Elijah Robinson, Webb City, Sr., 6-2, 190
DL: Zeke Wall, Carl Junction, Sr., 6-0, 275
LB: Ben Heimann, Moberly, Sr., 5-9, 185
LB: BJ Buchanan, Ladue, Sr., 6-0, 200
LB: Dakota Schmidt, Platte County, Sr., 6-0, 195
LB: Jordon Rogers, Webb City, Sr., 5-11, 190
DB: Diego Bernard, St. Joseph Lafayette, Sr., 6-0, 170
DB: Alex Gaskill, Webb City, Jr., 6-1, 175
DB: DeAndre Campbell, Parkway Central, Sr., 6-1, 205
DB: Jalani Williams, Parkway North, Jr., 6-2, 170
P: Nick Gelina, Moberly, Sr., 6-0, 180
Coach of the Year: Mike Tarpey, Ladue
Second Team
Offense
QB: Josh Pritchett, Rolla, Sr., 6-4, 175
ATH: Ben Watson, Fort Zumwalt East, Jr., 5-11, 180
RB: Brayden Lidgard, West Plains, Soph., 5-8, 160
RB: Michael Keller, Hillsboro, Sr., 5-9, 160
RB: Andrew Hunt, Ladue, Jr., 5-11, 180
R/E: Dale Chesson, Ladue, Jr., 6-0, 180
R/E: Gunnar Carpenter, Kearney, Sr., 6-1, 165
R/E: Arther Green, Parkway Central, Sr., 6-3, 190
OL: Tyren Clark, Raytown South, Sr., 6-6, 300
OL: Zach Bodway, Hillsboro, Sr., 5-10, 190
OL: Brenden McClure, North County, Sr., 6-6, 250
OL: Grant Fowler, Webb City, Sr., 6-1, 240
OL: Nick Wortham, Fort Zumwalt East, Sr., 6-1, 305
K: PJ Hensley, Ladue, Sr., 5-10, 195
Defense
DL: Cam Meeks, Ladue, Sr., 6-3, 225
DL: Nick Kruse, Harrisonville, Sr., 6-0, 228
DL: Cartez Crook-Jones, Grandview, Sr., 6-5, 240
DL: Julian McBride, Cape Central, Soph., 6-2, 245
LB: Kobe Cummings, Platte County, Sr., 6-0, 195
LB: Javis Berlin, Webb City, Sr., 6-0, 205
LB: Jacob Perez, Smithville, Sr., 6-1, 220
LB: Matthew Sinnot, St. Francis Borgia, Sr., 5-11, 185
DB: Chris Broeder, St. Francis Borgia, Sr., 6-0, 175
DB: Nate Moore, Parkway Central, Sr., 5-10, 150
DB: Lane Jett, West Plains, Jr., 5-10, 170
DB: JP Post, Platte County, Sr., 5-9, 145
P: Brady Monks, Kearney, Sr., 6-2, 165
Class 5
First Team
Offense
QB: Kaleb Eleby, Pattonville, Sr., 6-1, 205
ATH: John Raybourn, Staley, Sr., 6-2, 187
RB: Robert Rawie, Liberty, Sr., 6-0, 185
RB: Clyde Price, North Kansas City, Jr., 6-0, 210
RB: Kyren Williams, Vianney, Jr., 5-10, 190
R/E: Dominic Gicinto, Raytown, Sr., 5-10, 180
R/E: J.D. Benbow, Staley, Sr., 6-3, 225
R/E: Charles Shelton IV, Pattonville, Sr., 5-10, 155
OL: Ben Becker, Park Hill South, Sr., 6-5, 285
OL: Caron Coleman, Pattonville, Sr., 6-2, 290
OL: Marcus Greer, Chaminade, Sr., 6-3, 305
OL: Trevor Blankenship, Staley, Sr., 6-1, 240
OL: Jackson Pfender, Staley, Jr., 6-3, 291
K: Brady Pohl, Liberty North, Jr., 6-1, 190
Defense
DL: Zach Elam, Staley, Sr., 6-4, 227
DL: Tyler Miller, Staley, Sr., 6-4, 248
DL: Daniel Carson, William Chrisman, Sr., 6-5, 270
DL: Qadry Taalib, Vianney, Sr., 5-9, 220
LB: Mason Middleton, Fort Osage, Sr., 5-9, 165
LB: Dakari Streeter, Pattonville, Sr., 6-2, 230
LB: Tre Morris, Battle, Sr., 5-10, 195
LB: Donovan Prott, Pattonville, Jr., 5-8, 205
DB: David Ellison Jr., Pattonville, Sr., 5-10, 185
DB: Adrian Kenney, Battle, Sr., 5-11, 165
DB: Antionne Nunn, Belton, Jr., 5-10, 175
DB: Joe Barnes, Liberty, Sr., 5-8, 175
P: Thomas Henrichs, Liberty, Sr., 6-5, 205
Coach of the Year: Phil Lite, Staley
Second Team
Offense
QB: Alex Huston, Glendale, Sr., 6-1, 185
ATH: Cooper Callis, Jackson, Sr., 6-2, 195
RB: Cole Mueller, Holt, Sr., 6-1, 182
RB: John Berry, Lebanon, Sr., 5-11, 210
RB: Blake Delacruz, Parkview, Jr., 5-7, 165
R/E: Drey Tyler, Battle, Sr., 5-8, 165
R/E: Arkell Smith, Carthage, Sr. 6-2, 180
R/E: Jordan Kent, Jackson, Jr., 5-11, 165
OL: Trevor Olson, Ft. Zumwalt North, Sr., 6-1, 285
OL: Jan Salmon, Fort Osage, Sr., 6-3, 340
OL: Owen Leible, Jackson, Sr., 6-2, 285
OL: Brad Papez, Timberland, Sr., 6-6, 265
OL: Bobby Lawrence, St. Joseph Central, Sr., 6-7, 300
K: Brayden Swearingin, Willard, Sr., 6-2, 175
Defense
DL: Brayden Swope, Liberty, Sr., 6-4, 270
DL: Ikenna Enechukwu, Ruskin, Sr., 6-4, 240
DL: Otto Ulberg, Fort Osage, Sr., 6-3, 275
DL: Kader Ndiaye, Ft. Zumwalt North, Sr., 6-2, 295
LB: Jordan Guilfoy, Vianney, Sr., 6-1, 200
LB: Jaylin Vaughn, Ft. Zumwalt North, Jr., 6-0, 240
LB: Robby Blanchard, Staley, Sr., 6-2, 227
LB: Colton Winder, Carthage, Jr., 6-2, 205
DB: Blake Murphy, Fort Osage, Jr., 5-9, 166
DB: Kelvyn Mason, William Chrisman, Jr., 6-1, 165
DB: Dijion Walls, Hazelwood East, Sr., 6-1, 185
DB: Ty Glendenning, Lebanon, Jr., 6-1, 180
P: Jake Wilson, Staley, Jr., 6-0, 190
Class 6
First Team
Offense
QB: Brett Gabbert, CBC, Jr., 6-0, 190
ATH: Mann McGruder, Ritenour, Sr., 6-1, 195
RB: Hassan Haskins, Eureka, Sr., 6-2, 210
RB: Phillip Brooks, Lee’s Summit West, Sr., 5-9, 175
RB: Bryan Bradford, CBC, Jr., 6-0, 210
R/E: Ronnie Bell, Park Hill, Sr., 6-0, 170
R/E: Cameron Brown, CBC, Sr., 6-1, 175
R/E: David Grenia, Lindbergh, Sr., 6-3, 173
OL: Conrad Rowley, Blue Springs, Jr., 6-4, 270
OL: TJ Kennedy, Lee’s Summit, Sr., 6-6, 320
OL: Kobe Brandt, Rock Bridge, Sr., 6-6, 300
OL: Brendan Schlittler, Eureka, Sr., 6-5, 300
OL: Ben Stater, CBC, Jr., 6-4, 310
K: Nathan Rockwell, Blue Springs South, Sr., 5-9, 160
Defense
DL: Daniel Parker, Blue Springs, Sr., 6-3, 250
DL: Khristian Boyd, Blue Springs, Sr., 6-4, 340
DL: Jacob Sykes, Rockhurst, Sr., 6-4, 262
DL: Logan Wells, Lindbergh, Sr., 6-4, 230
LB: Theo Price, Lindbergh, Sr., 5-11, 190
LB: Brighton Ramirez, Park Hill, Sr., 6-2, 230
LB: Caleb Marquez, Blue Springs, Sr., 6-3, 240
LB: Jaden Brown, CBC, Jr., 6-0, 205
DB: Malik Billingsley, CBC, Jr., 5-8, 160
DB: Lonnell Boyd Jr., CBC, Sr., 5-8, 170
DB: Mario Goodrich, Lee’s Summit West, Sr., 6-2, 185
DB: Devin Haney, Park Hill, Sr., 6-3, 175
DB: Dallas Craddieth, Hazelwood Central, Sr., 6-0, 190
P: Jack Zgiet, Ritenour, Sr., 6-0, 175
Coach of the Year: Scott Pingel, CBC
Second Team
Offense
QB: Billy Maples, Park Hill, Sr., 6-3, 220
ATH Jake Verschoore, Ft. Zumwalt West, Sr., 5-10, 202
RB: Dorian Clayton, Park Hill, Sr., 5-10, 215
RB: Nate Peat, Rock Bridge, Jr., 5-9, 180
RB: Brady McCanles, Rockhurst, Sr., 6-0, 191
R/E: Tre Wheaton, Blue Springs, Sr., 6-1, 175
R/E: Marquis Majors, Fort Zumwalt West, Sr., 6-0, 175
R/E: Rico Payton, Lindbergh, Sr., 6-1, 175
OL: Joe Glazer, Rockhurst, Sr., 6-2, 240
OL: Brady Feeny, CBC, Soph., 6-5, 280
OL: Blake Rogenhofer, Ritenour, Sr., 6-4, 285
OL: Zach Starforth, Raymore-Peculiar, Sr., 6-6, 305
OL: Robert Greco, Hazelwood Central, Sr., 6-2, 260
K: Tom Burke, Eureka, Sr., 6-2, 180
Defense
DL: Brendan Carter, Eureka, Sr., 5-10, 215
DL: Faze Thomas, CBC, Jr., 6-6, 300
DL: Arvell Ferguson Jr., Kirkwood, Jr., 6-4, 215
DL: Don Hammers, Rock Bridge, Sr., 5-11, 235
LB: Austin Stuller, Blue Springs, Jr., 6-1, 225
LB: Tyriek Lewis, Kirkwood, Sr., 5-11, 205
LB: Ben Hunnius, Eureka, Sr., 6-1, 210
LB: Bryson Clayton, Rock Bridge, Sr., 6-4, 215
DB: Azaiah Bello, Blue Springs, Sr., 6-2, 215
DB: Cole Elwood, Fox, Jr., 6-0, 175
DB: Jake Malven, Lafayette, Sr., 6-0, 185
DB: Michael Muelberger, Blue Springs South, Sr., 6-1, 185
P: Josh Dodge, Blue Springs, Sr., 6-0, 175