Skip to main content
You have permission to edit this article.
Edit
LOCAL SCHEDULE
agate

LOCAL SCHEDULE

  • Updated
  • 0
{{featured_button_text}}

SATURDAY

Girls Tennis –

Arcadia Valley 5, Charleston 4

North County 9, Charleston 0 

Boys Soccer –

Capital City Shootout

Smith-Cotton 3, North County 0

Helias 3, North County 2

Volleyball –

Jackson Tournament

Pool Play -

Valle Catholic 2, Lesterville 0

(25-20, 25-23)

Valle Catholic 2, Saxony Lutheran 0

(25-15, 25-14)

Valle Catholic 2, Scott City 0

(25-19, 25-15)

Valle Catholic 1, Advance 1

(15-25, 26-24)

North County 2, Saxony Lutheran 0

(25-20, 25-17)

North County 2, Scott City 0

(25-17, 25-23)

Advance 2, North County 0

(25-16, 25-13)

Lesterville 2, North County 0

(25-23, 25-13)

Gold Bracket

Valle Catholic 2, Cape Central 0

(25-12, 25-18)

Valle Catholic 2, Jackson 1

(25-20, 18-25, 26-24)

Advance 2, Valle Catholic 0

(25-22, 25-15)

Jackson 2, North County 0

(25-22, 25-23)

Cross Country –

Gans Creek Classic

Girls Green Division - 

1. De Soto 84

2. Potosi 102

3. Kearney 117

12. Valle Catholic 281

Boys Green Division -

1. Blue Springs South 70

2. Tolton Catholic 75

6. Potosi 188

14. Valle Catholic 377

MONDAY

Volleyball –

Poplar Bluff at Farmington

West County at Central

St. Vincent at Ste. Genevieve

Fredericktown at Meadow Heights

Crystal City at Kingston

Softball –

Union at North County

East Carter at Fredericktown

Farmington at Windsor

Girls Tennis –

Farmington at Cape Central

Sikeston at Fredericktown

Saxony Lutheran at Potosi

Notre Dame at Arcadia Valley

Boys Soccer –

Sikeston at Farmington

Girls Golf –

Notre Dame, Jackson at Ste. Genevieve

Baseball –

Arcadia Valley at Valley

Ellington at West County

TUESDAY

Volleyball –

Ste. Genevieve at Central

North County at Potosi

Fredericktown at Farmington

West County at Valley

Bismarck at Arcadia Valley

Kingston at Valle Catholic

Girls Tennis –

Farmington at Potosi

Fredericktown at Arcadia Valley

St. Pius at North County

Softball –

Farmington vs Kelly at SEMO

Fredericktown at Sikeston

Boys Soccer –

Eagle Ridge at St. Paul

Girls Golf –

Ste. Genevieve, Notre Dame at Jackson

Baseball –

Arcadia Valley at West County

Valley at Bismarck

South Iron at Kingston

WEDNESDAY

Girls Tennis –

MAAA Tournament

Softball –           

Farmington at Jefferson

Fredericktown at St. Pius

Volleyball –

Bismarck at Potosi

Valle Catholic at Jackson

Arcadia Valley at Dexter

Girls Golf –

St. Clair Tournament

THURSDAY

Volleyball –

Central at North County

Farmington at Ste. Genevieve

Potosi at Fredericktown

West County at Arcadia Valley

Valle Catholic at Bismarck

Valley at Kingston

St. Paul at Marquand

Boys Soccer –

Cape Central at North County

Farmington at Saxony Lutheran

Festus at St. Paul

Softball –

Jefferson at Fredericktown

0
0
0
0
0

Get in the game with our Prep Sports Newsletter

* I understand and agree that registration on or use of this site constitutes agreement to its user agreement and privacy policy.

Related to this story

Most Popular

  • Updated

Statewide high school football rankings, as compiled by a 10-member panel of sportswriters and broadcasters. First-place votes in parenthesis.…

Get up-to-the-minute news sent straight to your device.

Topics

News Alerts

Breaking News